Napsal Jarmila Gamrotová

DUEL ZÁPASŮ OSMÉHO KOLA

Sokol Karviná – SC Bohumín 98                                                                                                                                                                                                      Termín: 07.04.2024 – Hala Bospor Bohumín

Další z plánovaných utkání této jarní soutěže se odehrálo mezi týmy Sokol Karviná a SC Bohumín 98 ve sportovní hale Bospor města Bohumín.

Již od první chvíle bylo na obou stranách jasné, že se půjde do zápasu zcela naplno. Tato vzájemná utkání jsou tak vždy velice zajímavá, neboť oba týmy mají mezi sebou výrazněji bojovnějšího ducha a vždy tak divákům přinesou celkem zajímavý průběh.

První polovina utkání se vyvíjela absolutně vyrovnaným průběhem, kde se týmy střelecky pohybovaly max. v rozmezí jedné či dvou branek. Bylo tak vidět, že se s námi soupeř docela trápí a nezvládá svou jindy dominující hru. Naše děvčata důrazně bránila, v protiútoku se pak rvala o každou střeleckou příležitost, vyvíjela maximální tlak, načež soupeř reagoval svou zvýšenou agresí stvrzenou dvěma vystavenými žlutými kartami.

V první polovině utkání bylo k vidění celkem 20 gólů.

Druhá polovina utkaní byla zahájena krásnou salvou našich Sokolek, které hned v první minutě vstřelily dvě po sobě jdoucí branky do sítě soupeře. Bylo vidět, že si děvčata dost věří a že chtějí tento zápas za každou cenu vyhrát. Soupeř se tak dostal do většího presu, chyboval a nedokázal se dostatečně prosazovat přes naší pevnou obranu. Drama nakonec ještě nastalo v posledních 10 sekundách u konce nařízeným sedmi metrovým hodem za faul na soupeře, toto však naše skvělá gólmanka pochytala a tým tak slavil svůj zasloužený úspěch s rozdílem jedné branky.

Ve druhé polovině utkání bylo k vidění celkem 19 gólů.

Celkové skóre tohoto zápasu tak skončilo 20:19 ve prospěch Sokolek „u nás radost/u soupeře pláč“.

Sokol Karviná – HC Nový Jičín                                                                                                                                                                                                        Termín: 07.04.2024 – Hala Bospor Bohumín

Druhé plánované utkání tohoto dne se odehrálo mezi týmy Sokol Karviná a HC Nový Jičín, kde se dalo předpokládat, že tabulkově slabšího soupeře hravě přehrajeme.

Úvod utkání tak zahájila naše děvčata s ještě střelecky nabuzeným elánem, kde již v čase 3:21 vedla nad soupeřem o dvě branky. První pěti minutovka se tak vyvíjela docela klidněji. V čase 6:36 se však děvčata začala soupeři značně vzdalovat a navyšovala své skóre, kde tak ve 14. minutě Sokolky vedli o sedm branek a bylo evidentní, že mají poločas v kapse. Smůla však přišla náhle, když se nám zranila naše střelecky nejúspěšnější hráčka, která byla dost nešťastně “za nás však likvidačně“ sražena k zemi, což si odnesla krvavým zraněním ve tváři. Konec první půle tak měl celkem dramatickou dohru, kde se dalo očekávat, že se toto přenese do půle druhé.

V první polovině utkání bylo k vidění celkem 21 gólů.

Ve druhé půli se začalo střelecky lépe dařit soupeři, který se nás snažil dohrát na hratelný rozdíl. Reakce na to však byla zcela jasná, udržet si aktuální náskok a zápas samozřejmě vyhrát. Od 11. minuty se tak děvčatům dařila doslova střelecká kanonáda, kde v čase 10:33 již vedla rozdílem jedenácti branek. Závěr se nám nakonec podařil a Sokolky slavily další zaslouženou výhru tohoto dne.

Celkové skóre tohoto zápasu tak skončilo 25:15 ve prospěch Sokolek „druhá výhra/4 body doma“.

Mockrát děkujeme všem Fans za pekelnou atmosféru, kterou jste nám vytvořily.

Autor: Gamrotová Jarmila