Napsal Lenka Horsinková

9.6.-11.6.2023..... prodloužený víkend plný házené, zábavy a skvělých lidí. Víkend , který pro nás , po ukončení sezóny znamenal pomyslnou TŘEŠNIČKU NA DORTU v této naší první trenérské roli.

Den první, pátek, první zápas proti jedinému dívčímu týmu v naší skupině. Umělá tráva na kterou holky vůbec nejsou zvyklé, jim dala zabrat. Tým Klimkovic se s námi ze začátku trápil, ovšem potom od nás odskakoval , až nakonec o 5 branek zvítězil. 

Hra druhá ,povrch tartan , bohužel po vydatném dešti byl velice nebezpečný. Tady začala bitva proti ryze chlapeckým týmům. Holky byly velice bojovné, chvilkama hra vypadala velice zábavně, zvlášť ve chvíli , kdy se hrací plocha proměnila v jedno velké kluziště. Oba týmy si to užili, smáli se a ani jednomu z týmu nešlo o to vyhrát, jako o to, aby se žádný z hráčů nezranil. Výsledné skóre s Velkou Bystřicí bylo 5:14 pro kluky.

Hra třetí, povrch beton, který díky následnému sluníčku rychle uschnul. Chrániče zde hráli hlavní roli a na tomto povrchu jsme je dali s trenérem holkám jako povinnou výbavu. Tým HK Ivančice  jsou velice silní kluci, kteří si to s námi velice užívali, chvilkami bohužel nastalo i nesportovní chování a řekla bych i zesměšňování našeho týmu, formou různých nahazovaček, které byly zcela zbytečné, protože kluci již v tuto dobu nad námi vedli o 20 branek( 28:7). Celé toto chování završil samotný trenér Ivančic, který si s námi nepodal ani ruku.

Po těchto třech utkáních nás čekala jen zábava formou slavnostního zahájení, nádherného ohňostroje , ale hlavně úžasné diskotéky, na kterou se holky moc těšily a troufám si říci, že si ji náležitě užily.

Den druhý, sobota. Před námi 3 zápasy na umělé trávě.

První ze zápasů byl proti HANDBALL CLUB ZLÍN, vítěz zlínské ligy se s holkami chvílemi tahal, ovšem pak nastal zvrat a kluci se dostali do velkého náskoku a koncové skóre tak bylo 17:4.

Druhý a třetí zápas byl velice vyrovnaný a naše děvčata byly kousek od výher. Na tyto kluky měly dostatek sil a právě tito kluci se pěkně zapotili. Konkrétně HBC OLOMOUC sice vyhrála 9:7, ale bylo to opravdu o kousek. Stejně tak kluci z SHC MALOMĚŘICE BRNO nepředpokládali , že jim holky dají zabrat. Výsledek s těmito kluky byl 15:17. Bohužel tento zápas byl osudným našim dvěma hráčkám, které musely být na místě lékařsky ošetřeny a následně na druhý den se sešly na chirurgii v Karviné.

Den třetí , neděle . V tento den nás již nečekal žádný zápas, hlavní náplní byl odpočinek, balení a vyhlášení.

Na závěrečném ukončení holky sice skončily na 25.místě , ovšem nám to vůbec nevadí. Důležité je, že se jim moc líbil tento herní víkend, ze kterého si odnesly skvělé zážitky, zábavu a upevnění házenkářského přátelství.

VŠEM ZÚČASTNĚNÝM MOC DĚKUJEME A DĚKUJEME TAKÉ CELÉ RODINĚ GAMROTOVÝCH ZA ODVOZ DOMŮ :-)

Horsinkovi