Napsal Jarmila Gamrotová

DUEL UTKÁNÍ TŘETÍHO KOLA                                                                                                                                                                                                          Termín: 7.10.2023 – Hala SŠTD Ostrava-Vítkovice

Další z plánovaných duelů podzimního kola byl odehrán proti týmu Sokol Hrabůvka a týmu TJ Sokol Poruba B.

Sokol Karviná - Sokol Hrabůvka

První utkání třetího kola bylo odehráno proti týmu Sokol Hrabůvka. Úvod utkání se vyvíjel velice slibně, na obou stranách převládal solidní útok i obrana. Výrazný obrat však nastal již ve 12 minutě, kdy se soupeři začalo střelecky více dařit, našim děvčatům selhávala obrana a nedařilo se nám ani v zakončení. Naděje na obrat se nám tak v první půli pomalu začali rozpadat a konec prvního poločasu jsem tak ukončily s 5 brankovým rozdílem 7:12.

Do druhé půle naše děvčata nastoupila s velkou vůlí skóre dohnat, v nejlepším pak samozřejmě skóre zcela obrátit. Obrana začala pracovat více stmeleně, přibylo také množství individuálních akcí a střelecky se také dokázala více prosadit. Bohužel, ve stejném tempu pokračoval nadále i soupeř a děvčatům se tak stále vzdaloval o 5 branek. Závěr utkání tak dopadl naší porážkou o celkovém skóre 16:21.

V tomto prvním utkání bylo k vidění celkem 37 gólů.

Sokol Karviná - TJ Sokol Poruba B

Druhé utkání tohoto dne bylo odehráno proti týmu TJ Sokol Poruba B. Od úvodu utkání byla vidět zcela jiná házená než v utkání předešlém. Děvčata si na soupeře více věřila, nebála se rychlého útoku a dostatečně tvrdé obrany. I přesto, že zde byla spousta technických chyb, podařilo se nám od 9. minuty první půle ve skóre odskočit o 4 branky. První poločas jsme tak nakonec dohráli s krásným 8 brankovým rozdílem o celkovém skóre 15:7.

Ve druhé půli se od děvčat dalo očekávat, že toto tempo udrží až do konce utkání. Celý průběh se tak nějak nesl již v duchu jasné výhry. Přesto zde nebylo nouze o tlak soupeře, děvčata však působila docela klidně, snažila se nadále hezky bránit a zvýšit ještě svůj gólový náskok. Závěr utkání tak patřil nám, kde děvčata utkání ukončila s 9 brankovým rozdílem o celkovém skóre 28:19.

V tomto utkání bylo k vidění celkem 47 gólů.

Děkujeme naši děvčatům za jejich dnešní bojovnost, ze které si zaslouženě odvážejí 2 krásné body do tabulky. Děkujeme také všem zúčastněným "Fans", kteří se nám pro dnešek docela rozrostli a jeli s námi děvčata v souboji podpořit.

Čekají nás nyní další výzvy, pojďme tedy děvčata s odhodláním a chutí společně do toho!!!

Autor: Gamrotová Jarmila