Napsal Jarmila Gamrotová

Dohrávka 1.kola

Termín: 11.10.2023 – Sportovní hala Kovona Karviná

Ve středu 11.10.2023 proběhla na domácí palubovce Sokola Karviná dohrávka 1. kola chybějícího zápasu, kde nás hostil tým TJ TŽ Třinec.

Sokol Karviná – TJ TŽ Třinec                                                                                                                                                                                                           Dnešní zápas, do kterého naše děvčata nastoupila se vyvíjel poměrně vyrovnaně. Děvčata si hned v úvodu dokázala vybojovat několika brankový náskok, soupeři se však dařilo držet tempo a skóre tak vždy dorovnat. V tomto oboustranně aktivním tlaku a snaze se tak vedla celá první půle, které byla ukončena skórem 9:8.

Do druhé půle nám děvčata nastoupila výrazně soustředěněji a odhodlaněji, kde v první pěti minutovce vstřelila 4 po sobě jdoucí branky a získala tak jasnou dominanci. Bohužel, takovéto tempo děvčata nedokázala dlouhodobě udržet a začala více ztrácet v obraně. V 10. minutě nás tak soupeř dotáhnul na jedno brankový rozdíl a bylo jasné, že se budou muset o výhru více poprat. V poslední minutě utkání tak byl viděn nervy drásající souboj, kde se však nakonec děvčatům podařilo vstřelit dvě po sobě jdoucí a rozhodující branky. Zápas byl ukončen zaslouženou výhrou se skórem 20:17.

V tomto utkání tak bylo k vidění celkem 37 gólů.

Autor: Gamrotová Jarmila                                                                                                                                                                                                                  Vedoucí družstva starších žaček