Napsal Jarmila Gamrotová

DUEL UTKÁNÍ ČTVRTÉHO KOLA

Termín: 22.10.2023 – Hala HCB Karviná

V neděli 22.10.2023 proběhla na domácí palubovce extraligového týmu HCB Karviná další ze série dvou utkání podzimních zápasů, kde zde Sokol Karviná přivítal tým 1.SC Bohumín a tým HC Nový Jičín.

Sokol Karviná – 1.SC Bohumín

Zahájení tohoto prvního utkání dne se v první půli vyvíjelo zcela vyrovnaně, kde do 12. minuty tak týmy od sebe dělila pouhá jedna branka. Ve 14. minutě se pak začalo tempo a agresivita soupeře zvyšovat a my tak museli více bránit. To se pak výrazně podepsalo na celkem třech 7 metrových hodech, ze kterých jsme inkasovaly 3 branky. První půle tak byla ukončena ve prospěch soupeře se skórem 8:10.

Do druhé půli naše děvčata nastoupila více soustředěna a dokázala tak skóre obrátit ve svůj prospěch. V 6. minutě tak vedla již o dvě branky. Vyrovnané tempo však panovalo na obou stranách a nebylo úplně jasné, který z týmů nedokáže tlaku soupeře více odolat. V 18. minutě, při skóre 15:18 již vypadalo, že závěr bude patřit soupeřům, děvčata však zabojovala a v 19. minutě (19:46) ještě skóre srovnala. Konec utkání se tak dohrál v nerozhodném stavu 18:18 a děvčata tak odešla s jednobodovým ziskem do šaten.

V tomto utkání tak bylo k vidění celkem 36 gólů.

Sokol Karviná – HC Nový Jičín

Úvod utkání zahájila naše děvčata doslova střeleckou kanonádou, kde již v 6. minutě měla připsán na svém kontě 6 ti brankový náskok (6:0). Děvčata s tímto výrazným náskokem poté polevila v útoku i obraně, což se následně projevilo inkasovanými 3 brankami. Bylo tak jasné, že je třeba udržet úvodní tempo do konce zápasu. První půle tak byla ukončena skórem 16:10 v náš prospěch.

Zahájení druhé půle mělo doslova stejný scénář jako v půli první. Do 6. minuty již měla naše děvčata vstřeleno šest branek a tím svůj náskok postupně zvyšovala (22:10). V tomto tlaku se pak soupeři ještě podařilo vstřelit dvě po sobě jdoucí branky a aktuální skóre mírně ponížit. Utkání se pak vedlo v klidnějším tempu a soupeři již nedávalo moc velkou naději na ještě možný obrat. Zbytek utkání byl nakonec dohrán naší výhrou, kde byl zápas ukončen o celkovém skóre 30:20 v náš prospěch. Děvčata tak odešla do šatek se dvěma body.

V tomto utkání tak bylo k vidění celkem 50 gólů.

Děvčatům tak za tato nedělní utkání patří velký dík za jejich bojovnost!

Sokol Karviná chce také poděkovat svým Fans, za bouřlivou atmosféru, kterou zde společně s podporou mládežnických hráčů HCB Karviná společně vytvořily. Děkujeme za podporu!

Autor: Gamrotová Jarmila                                                                                                                                                                                                            Vedoucí družstva starších žaček