Napsal Jarmila Gamrotová

DUEL UTKÁNÍ ŠESTÉHO KOLA                                                                                                                                                                                                Termín: 26.11.2023 – Hala SŠTD Ostrava

Naše poslední plánovaná utkání letošního roku, proběhla na palubovce SŠ dopravní v Ostravě Vítkovicích, kde jsme čelily týmům TJ Sokol Poruba a TJ Sokol Klimkovice.

Sokol Karviná – TJ Sokol Poruba A

Zahájení utkání a průběh 1. poločasu se vyvíjel docela slibně. Na obou stranách se hrála vyrovnaná hra obou týmů, kde nebyla nouze o skvělé útoky i obranné zákroky. V desáté minutě se pak našim děvčatům podařilo mírně odskočit na dvou brankový rozdíl, následovalo však rychlé dotažení ze strany soupeře a závěr poločasu nakonec soupeř obrátil ve svůj prospěch. První poločas tak skončil skórem 6:8

Zahájení 2. poločasu pak provázela střelecká převaha soupeře, který již v 5. minutě vedl pěti brankovým náskokem. Děvčata nedokázala udržet celistvou obranu, soupeř tak snadno procházel a nedařilo se nám ani v zakončení. Zhruba v 16. minutě se pak děvčatům podařilo snížit skóre na dvou brankový rozdíl. Dohrávka utkání pak byla docela vyrovnaná, bohužel se nám již nepodařilo soupeře udržet a ten nakonec zvítězil skórem 15:20

V tomto utkání tak bylo k vidění celkem 35 gólů.

Sokol Karviná – TJ Sokol Klimkovice

Druhé utkání dnešního dne bylo v první půli zahájeno vyrovnanou střeleckou chutí na obou stranách. Děvčata hrála soustředěnou a dravou hru, výborně bránila a značně také posílila v útoku. Byla zde k vidění značná touha po vítězství s tímto jejich dlouhodobým rivalem. První poločas se tak hrál ve vyrovnaném, avšak klasiky agresivním tempu „nebyla nouze o fauly“. Dohrávka poločasu pak skončila skórem 9:10 ve prospěch soupeře a my tak museli výrazně zabrat.

Zahájení druhé půle mělo pak úplně odlišný průběh. Děvčata se dravě hnala do střeleckých šancí a častěji tak své šance proměňovala. V 1. minutě brankový rozdíl dorovnala a postupným tlakem a kvalitním zakončením pak v páté minutě skóre obrátila. Soupeřův tlak však také nabíral na síle a v 15. minutě soupeře dělila pouze jediná branka do vyrovnání. Děvčata se však nic nevdávala „touha byly silnější“ a svoji kvalitu posléze ukázala. Od 16. minuty pak již nedala soupeři žádnou naději na možnou výhru a do konce utkání svůj náskok udržela. Dohrávka utkání pak skončila naší zaslouženou výhrou o celkovém skóre 24:19.

V tomto utkání tak bylo k vidění celkem 43 gólů.

Děvčatům tak za tato nedělní utkání patří velký dík za jejich bojovnost, kde si na své konto připsala další dva body.

Sokol Karviná také moc děkuji svým Fans, za skvělou podporu.