Napsal Jarmila Gamrotová

DUEL UTKÁNÍ PÁTÉHO KOLA                                                                                                                                                                                                          Termín: 12.11.2023 – Hala Paskov

V neděli 12.11.2023 proběhlo na palubovce haly Paskov další ze série dvou podzimních zápasů 5. kola, kde se Sokol Karviná přivítal s týmem TJ TŽ Třinec a týmem Házená Paskov.

Sokol Karviná – TJ TŽ Třinec

6.minuta, skóre 6:0, tak se v tomto duelu prvního utkání prezentovala naše děvčata, která si od první chvíle diktovala tempo a nedávala tak soupeři šanci obrátit skóre ve svůj prospěch. Děvčata hrála velice kvalitní útočný systém, uceleně a soustředěně bránila a bylo jasné, že zápas chtějí vyhrát. Dohrávka první půle tak byla ukončena krásným skórem 13:5 v náš prospěch.

Do druhé půle děvčata nastoupila ve stejné střelecké ráži. V 5. minutě byl viditelný již 11 ti brankový rozdíl a dalo se tak očekávat, že toto utkání s jistotou dohrajeme. Bohužel, jak u našich děvčat bývá zvykem, děvčata mírně polevila v obraně i útoku a vývoj dalších několika minut utkání tak nechávala více soupeři. V 15. minutě tak byl viditelný pouze 7 brankový rozdíl, což bylo stále pro soupeře hratelné, bylo tak na místě včas děvčatům domluvit a připomenout, pro co vlastně přijela. Dohrávka utkání se pak nesla již v klidnějším herním módu obou týmů a závěr utkání tak nakonec patřil nám. Děvčata do šaten odcházela s výhrou 21:12 a dvoubodovým ziskem do tabulky.

V tomto utkání tak bylo k vidění celkem 33 gólů.

Sokol Karviná – Házená Paskov

Druhé utkání dnešního dne bylo zahájeno fyzickou převahou a dočasným vedením ze strany soupeře. Děvčata se nedokázala řádně soustředit, často technicky chybovala a méně střelecky zakončovala. Zlom tak musel přijít v co možná nejkratší dobu, což se nám nakonec podařilo v 5. minutě, kdy děvčata hru obrátila ve svůj prospěch. Potvrdila si tak svou jasnou dominanci dnešního dne a od 11. minuty již nedala soupeři žádnou šanci skóre obrátit. První půle tak skončila krásným skórem 13:6 v náš prospěch.

I v druhé půli toho utkání byla vidět převaha a bojovnost soupeře, a to až do 16. minuty, kde soupeř skóre dotáhnul až na 3 brankový rozdíl. Děvčata však stále bojovala, a nakonec se začala soupeři vzdalovat. Zbytek utkání byl nakonec dohrán naší výhrou 22:17 a děvčata tak odešla do šaten s dalšími dvěma body.

V tomto utkání tak bylo k vidění celkem 39 gólů.

Děvčatům tak za tato nedělní utkání patří velký dík za jejich bojovnost!